ევროპის XV ახალგაზრდული ოლიმპიური ფესტივალი, საქართველოს დელეგაციის შემადგენლობა

17 ივლისი 2019

21 ივლისს, აზერბაიჯანის დედაქალაქ ბაქოში სტარტს აიღებს ევროპის XV  ახალგაზრდული  ოლიმპიური ფესტივალი, სადაც სპორტის 10 (ველოსპორტი, კალათბურთი, მძლეონობა, სპორტული ტანვარჯიში, ფრენბურთი, ჩოგბურთი, ცურვა, ძიუდო, ჭიდაობა, ხელბურთი) სახეობაში 49 ქვეყნის 3600 მდე სპორტსმენი და ოფიციალური პირი მიიღებს მონაწილეობას. მათ შორის საქართველოდან სპორტის 6 სახეობაში (ცურვა, ველოსპორტი, ჩოგბურთი, მძლეოსნობა, ძიუდო, თავისუფალი ჭიდაობა, ბ/რ ჭიდაობა)  ისაპარეზებს 36 სპორტსმენი.

 

● ოლიმპიური სოფლის გახსნა - 20 ივლისი

● ოლიმპიური ფესტივალის გახსნა - 21 ივლისი

● ოლიმპიური ფესტივალის დახურვა - 27 ივლისი

● საშეჯიბრო დღე - 7

● მონაწილე ქვეყანა - 49

● სპორტის სახეობა - 10

● სპორტსმენი და ოფიციალური პირი - 3 600

● სპორტსმენთა ასაკი - 14 - 18 წწ.

●საქართველოდან მონაწილე სპორტსმენთა რაოდენობა - 36

  

 ევროპის ახალგაზრდულ ზაფხულის ოლიმპიურ ფესტივალში

 ( ბაქო, აზერბაიჯანი  2019წლის  21 - 27 ივლისი )

   საქართველოს დელეგაციის   შემადგენლობა

 

 ოლიმპიური სოფელი

 

ცურვა

1. მამუკა შენგელია

2. გიორგი  ერაძე

3. ირინა მინჟულინა - მწვრთნელი

 

ველოსპორტი

1. გიორგი ქვაბელაშვილი

2. გიორგი ხორგუანი

3. საბა ურუშაძე

4. ომარი ფხაკაძე - მწვრთნელი

5. ავთანდილ მიკუჩაძე - მწვრთნელი

 

ჩოგბურთი

1. კატრინ ესაძე

2. ლიზი დოლიძე

3. მარინე მალაციძე - მწვრთნელი

 

მძლეოსნობა

1. მედეა შონია  - სიგრძეზე ხტომა     

2. გიორგი ყეინაშვილი - ბირთვის კვრა 

3. გიორგი ქურიძე - სიმაღლეზე ხტომა

4. ნიკა ბოსტაღანაშვილი - ჭოკით ხტომა

5. მაქსიმ მარდასოვი - 110 მ/თ

6. ვასილ ბერიშვილი - მწვრთნელი

7. დავით მანთიძე - მწვრთნელი

 

ძიუდო

1. ნიკა ბაჩიაშვილი  - 50კგ

2. გუგა ამირხანაშვილი - 55კგ

3. კოტე კაპანაძე - 60კგ

4. ელგუჯა ჭინჭარაშვილი - 66კგ

5. გიორგი  იანტბელიძე - 73კგ

6. აკაკი ჯაფარიძე  - 81კგ

7. თორნიკე ფოლადაშვილი  - 90კგ

8. გიგა  ტატიაშვილი  - +90კ

9. ლოლიტა გაბუნია  - 44კგ

10. დიანა გაგოშიძე-ფილკინა - 48კგ

11. მარიამ ლაფაჩიშვილი - 63კგ

12. გვანცა სომხიშვილი + 70კგ

13. გიორგი ყიზილაშვილი - მწვრთნელი

14. ლომერ ჟორჟოლიანი  - მწვრთნელი

15. კახა მოცრაძე - მწვრთნელი

 

თავისუფალი სტილით ჭიდაობა

1. ნიკოლოზ სანთელაძე  - 45 კგ

2. ლუკა გუგეშაშვილი - 48 კგ

3. ოთარ მამულაშვილი - 51 კგ

4. ბეჟან  ბარსონიძე  - 55კგ

5. დავით აბდალაძე - 60კგ

6. დავით ფაცინაშვილი  - 65კგ

7. გიორგი კვინიკაძე - მწვრთნელი

8. ალექსანდრე პატარქალიშვილი - მწვრთნელი

 

ერძნულ-რომაული სტილით ჭიდაობა  

1. დავით გვასალია - 45კგ

2. ხვიჩა აბულაძე  - 48კგ

3. ნუკრი ბენიძე - 51კგ

4. რომეო ბერიძე - 55კგ

5. ნიკა ბროლაძე - 60კგ

6. ნიკოლოზ მარგველაშვილი - 65კგ

7. ხვიჩა ქორიძე - მწვრთნელი

8. მამუკა სულთანიშვილი - მწვრთნელი

 

ადმინისტრაცია

1. გიორგი ესაკია - მისიის ხელმძღვანელი

2. რუსუდან აფციაური - ადმინისტრაციული პერსონალი

3. ვანო მეკრავიშვილი - ადმინისტრაციული პერსონალი

4. თეონა ომანაძე - პრეს-ატაშე             

5. გიორგი კერესელიძე  - ადმინისტრაციული პერსონალი 

6. მამუკა გალდავა - სამიდიცინო პერსონალი 

7. ლევან ლინნიკი - სამდიცინო პერსონალი 

 

ოლიმპიური სოფლის გარეთ

1. ლერი ხაბელოვი  - სეოკ-ის პრეზიდენტი

2. ემზარ ზენაიშვილი - სეოკ-ის გენ. მდივანი             

 

ფესტივალზე აკრედიტირებული მსაჯები

1. მიხეილ გრძელიძე - ჭიდაობა

2. ბესარიონ  გამსახურდია - სპორტული ტანვარჯიში

 

ევროპის XV ახალგაზრდულ ოლიმპიურ ფესტივალზე საქართველოს ოლიმპიური დელეგაციის მედროშე იქნება ძიუდოისტი გიგა ტატიაშვილი