სეოკ-ის აღმასრულებელი კომიტეტის სხდომა

20 ივლისი 2022

დღეს საქართველოს ეროვნულ ოლიმპიურ კომიტეტში გაიმართა სეოკ-ის აღმასრულებელი კომიტეტის სხდომა, რომელსაც უძღვებოდა სეოკ-ის პრეზიდენტი ლერი ხაბელოვი.

სხდომაზე განიხილეს დღის წესრიგით გათვალისწინებული სამი ძირითადი საკითხი. III ევროპული თამაშების (21 ივნისი - 2 ივლისი, 2023 წელი, კრაკოვი, პოლონეთი) პროგრამისა და მასში მონაწილეობის შესახებ. სეოკ-ის აღმასკომმა თხოვნით მიმართა ევროპული თამაშების პროგრამაში შეტანილ სახეობათა ეროვნული ფედერაციების ხელმძღვანელებს, განსაკუთრებული ყურადღებით მოეკიდონ ნაკრები გუნდების თამაშებისთვის მზადებას. ითქვა, რომ წლის ბოლოს სეოკ-ის საანგარიშო სესიაზე მოისმენენ დეტალურ ინფორმაციას III ევროპული თამაშებისთვის საქართველოს დელეგაციის მზადების სპორტული და ორგანიზაციულ-ტექნიკური საკითხების შესახებ. აღმასკომმა დაადგინა, რომ III ევროპულ თამაშებში საქართველოს სპორტსმენთა მონაწილეობასთან დაკავშირებით შეიქმნას საკოორდინაციო სამუშაო ჯგუფი.

აღმასკომზე იმსჯელეს ქვიშის მსოფლიო თამაშებში (2023 წელი, აგვისტო, ინდონეზია) მონაწილეობის შესახებ. სეოკ-ის აღმასკომის დადგენილებით, სპორტის ქვიშის სახეობათა ასოციაციას ეთხოვა სეოკ-ის სპორტულ დირექტორატთან ერთად მოამზადოს წინადადებები ქართველ სპორტსმენთა ქვიშის მსოფლიო თამაშებში მონაწილეობასთან დაკავშირებით და შესაბამისი მოსაზრებები წარუდგინოს სეოკ-ს მიმდინარე წლის ბოლომდე.

დღევანდელ სეოკ-ის აღმასრულებელი კომიტეტის სხდომაზე დამტკიცდა ევროპის ახალგაზრდულ ოლიმპიურ ფესტივალზე ( 2022 წლის 24-30 ივლისი, სლოვაკეთი) საქართველოს დელეგაციის შემადგენლობა.

სლოვაკეთში ევროპის ახალგაზრდულ ოლიმპიურ ფესტივალზე საქართველოს ოლიმპიური დელეგაციის ხელმძღვანელად დამტკიცდა სეოკ-ის პრეზიდენტი ლერი ხაბელოვი, მისიის ხელმძღვანელად ოლიმპიურ სოფელში - სეოკ-ის სპორტული დირექტორი გიორგი ესაკია.

ევროპის ახალგაზრდული ოლიმპიური ფესტივალის გახსნის ცერემონიაზე საქართველოს დელეგაციის მედროშეებად დამტკიცდნენ: ევროპის ჩემპიონი ჭაბუკთა შორის ალექსანდრე ლოლაძე (ძიუდო) და ლიზი გრიგალაშვილი (ცურვა).

ევროპის ზაფხულის ახალგაზრდულ ოლიმპიურ ფესტივალზე (ბანსკა-ბისტრიცა, სლოვაკეთი 2022 წლის 24-30 ივლისი) საქართველოს დელეგაციის შემადგენლობა:

ოლიმპიური სოფელი

ცურვა

  • ნოე ფანცხავა
  • ლიზი გრიგალაშვილი
  • ნოდარ მარგველაშვილი -მწვრთნელი

ველოსპორტი

  • გიორგი მარსაგიშვილი
  • ნიკოლოზ ცირეკიძე
  • ნიკა ფირანიშვილი
  • თამაზ კიკნაძე - მწვრთნელი
  • ავთანდილ მიკუჩაძე - მწვრთნელი

ბადმინტონი

  • გიორგი მჟავია
  • ელისაბედ ზუმბულიძე
  • მალხაზ მჟავია - მწვრთნელი

ჩოგბურთი

  • ნიკოლოზ გურგენიძე
  • ანასტასია პონომარიოვა
  • თორნიკე კიკნაველიძე- მწვრთნელი

მძლეოსნობა

  • ლუკა ზანაძე - ბირთვის კვრა
  • ვაჟა მარტყოფლიშვილი - ბადროს ტყორცნა
  • ქეთევან მამალაძე - ბადროს ტყორცნა
  • ნოდარ კახელიშვილი - უროს ტყორცნა
  • დავით მანთიძე - მწვრთნელი

სპორტული ტანვარჯიში

  • დაჩი დოლიძე
  • გეგა კასრაძე
  • ელიზაბეტა ქორქია
  • სოფიკო ბოდაველი - მწვრთნელი
  • ილია ვაშაკიძე- მწვრთნელი

ძიუდო

  • დავით ლომიტაშვილი - 55კგ
  • დავით ქარელი - 60კგ
  • თორნიკე მოსიაშვილი - 66კგ
  • სანდრო ახლოური - 73კგ
  • ალექსანდრე ლოლაძე - 81კგ
  • არჩილ მამულაშვილი - 90კგ
  • გიორგი ბადუაშვილი - 90კგ
  • გიორგი ტაბატაძე - +100კგ
  • ჯულიეტა როდონაია - 48 კგ
  • მარიამ ფოცხვერაშვილი - 52 კგ
  • ნინო ლოლაძე - 57 კგ
  • ნინო გულბანი - 70 კგ
  • გიორგი ყიზილაშვილი - მწვრთნელი
  • გიორგი რევაზიშვილი - მწვრთნელი
  • კახა მოცრაძე - მწვრთნელი

ადმინისტრაცია

  • გიორგი ესაკია - მისიის ხელმძღვანელი
  • რუსუდან აფციაური - ადმინისტრაციული პერსონალი
  • თეონა ომანაძე - პრეს-ატაშე
  • ლაშა მამრიკიშვილი - სამედიცინო პერსონალი

ოლიმპიური სოფლის გარეთ

  • ლერი ხაბელოვი - სეოკ-ის პრეზიდენტი
  • ემზარ ზენაიშვილი - სეოკ-ის გენერალური მდივანი
  • რევაზ რობაქიძე - სეოკ-ის აღმასკომის წევრი
  • თინათინ ბაღაშვილი - ბადმინტონის ფედერაციის პრეზიდენტი
  • გიორგი კერესელიძე - საქართველოს კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდობის სამინისტრო
  • მირზა ხაბარელი - ძიუდოს ფედერაცია