კალენდარი

  • ცურვა

    მონაწილეობენ

    ირაკლი ბოლქვაძე
    დაწყ.დრო 11:14 – დასრ.დრო 11.41
    200 მეტრი ბრასი
  • მშვილდოსნობა

    მონაწილეობენ

    ქრისტინე ესებუა
    დაწყ.დრო 13:00 – დასრ.დრო 15:00
    კვალიფიკაცია

    მონაწილეობენ

    ქრისტინე ესებუა
    დაწყ.დრო 09:00 - დასრ.დრო 13:00
    დილის სესია - 1/32 და 1/16 ფინალები
    ქრისტინე ესებუა
    დაწყ.დრო 15:00 - დასრ.დრო 17:40
    საღამოს სესია – 1/32 და 1/16 ფინალები

    მონაწილეობენ

    ქრისტინე ესებუა
    დაწყ.დრო 09:00 - დასრ.დრო 13:00
    დილის სესია - 1/32 და 1/16 ფინალები
    ქრისტინე ესებუა
    საღამოს სესია – 1/32 და 1/16 ფინალები
    დაწყ.დრო 15:00 - დასრ.დრო 17:40

    მონაწილეობენ

    ქრისტინე ესებუა
    დაწყ.დრო 09:00 დასრ.დრო 13:00
    დილის სესია - 1/32 და 1/16 ფინალები
    ქრისტინე ესებუა
    დაწყ.დრო 15:00 - დასრ.დრო 19:00
    საღამოს სესია – 1/32 და 1/16 ფინალები

    მონაწილეობენ

    ქრისტინე ესებუა
    დაწყ.დრო 09:00 – დასრ.დრო 10:45
    1/8 ფინალი
    ქრისტინე ესებუა
    დაწყ.დრო 14:00 – დასრ:დრო 16:20
    1/4 ფინალი, 1/2 ფინალი, ფინალი
  • ბატუტზე ხტომა

    მონაწილეობენ

    ლუბა გოლოვინა
    დაწყ.დრო 14:00 – დასრ.დრო 16:15
    კვალიფიკაცია, ფინალი
  • ძალოსნობა

    მონაწილეობენ

    რაულ ცირეკიძე 85 კგ
    დაწყ.დრო 19:00 – დასრ.დრო 21:00
    A ჯგუფი

    მონაწილეობენ

    გია მაჭავარიანი 105 კგ
    დაწყ.დრო 19:00 – დასრ.დრო 21:00
    A ჯგუფი

    მონაწილეობენ

    ირაკლი თურმანიძე 105 კგ
    დაწყ.დრო 15:30 – დასრ.დრო 17:30
    B ჯგუფი
  • კრივი

    მონაწილეობენ

    მერაბ თურქაძე 56 კგ
    დაწყ.დრო 13:30 – დასრ.დრო 15:00
    დღის სესია – 1/16 ფინალი
    მერაბ თურქაძე 56 კგ
    დაწყ.დრო 20:30 – დასრ.დრო 23:00
    საღამოს სესია – 1/16 ფინალი

    მონაწილეობენ

    მერაბ თურქაძე 56 კგ
    დაწყ.დრო 13:30 – დასრ.დრო 15:00
    1/8 ფინალი

    მონაწილეობენ

    მერაბ თურქაძე 56 კგ
    დაწყ.დრო 20:30 – დასრ.დრო 21:30
    1/4 ფინალი

    მონაწილეობენ

    მერაბ თურქაძე 56 კგ
    დაწყ.დრო 14:00 – დასრ.დრო 14:30
    ნახევარფინალი

    მონაწილეობენ

    მერაბ თურქაძე 56 კგ
    დაწყ.დრო 20:45 – დასრ.დრო 21:00
    ფინალი
  • ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა

    მონაწილეობენ

    ზურაბ დათუნაშვილი 74 კგ
    დაწყ.დრო 13:00 - დასრ.დრო 15:45
    კვალიფიკაცია,1/8 ფინალი,1/2ფინალი
    ზურაბ დათუნაშვილი 74 კგ
    დაწყ.დრო 17:45 - დასრ:დრო 20:15
    რეპეშაჟი, ფინალი

    მონაწილეობენ

    გურამ ფერსელაძე 120 კგ
    დაწყ.დრო 13:00 - დასრ.დრო 15:45
    დაწყ.დრო 17:45 - დასრ:დრო 20:15
    ვლადიმერ გეგეშიძე 84 კგ
    დაწყ.დრო 13:00 - დასრ.დრო 15:45
    დაწყ.დრო 17:45 - დასრ:დრო 20:15
    რევაზ ლაშხი 60 კგ
    დაწყ.დრო 17:45 - დასრ:დრო 20:15
    დაწყ.დრო 13:00 - დასრ.დრო 15:45

    მონაწილეობენ

    მანუჩარ ცხადაია 66 კგ
    დაწყ.დრო 13:00 - დასრ.დრო 15:45
    კვალიფიკაცია,1/8 ფინალი,1/2ფინალი
    მანუჩარ ცხადაია 66 კგ
    დაწყ.დრო 17:45 - დასრ:დრო 20:15
    რეპეშაჟი, ფინალი
  • ძიუდო

    მონაწილეობენ

    ბეთქილ შუკვანი 60 კგ
    დაწყ.დრო 09:30 – დასრ.დრო 12:30
    დილის სესია და 1/4 ფინალი
    ბეთქილ შუკვანი 60 კგ
    დაწყ.დრო 14:00 – დასრ.დრო 16:50
    რეპეშაჟი,1/2 ფინალი და ფინალი

    მონაწილეობენ

    ლაშა შავდათუაშვილი 66 კგ
    დაწყ.დრო 09:30 – დასრ.დრო 12:30
    დილის სესია და 1/4 ფინალი
    ლაშა შავდათუაშვილი 66 კგ
    დაწყ.დრო 14:00 – დასრ.დრო 16:50
    რეპეშაჟი, 1/2 და ფინალი

    მონაწილეობენ

    ნუგზარ ტატალაშვილი 73 კგ
    დაწყ.დრო 09:30 – დასრ.დრო 12:30
    დილის სესია და ¼1/4 ფინალია
    ნუგზარ ტატალაშვილი 73 კგ
    დაწყ.დრო 14:00 – დასრ.დრო 16:50
    რეპეშაჟი, 1/2 და ფინალი

    მონაწილეობენ

    ავთანდილ ჭრიკიშვილი 81 კგ
    დაწყ.დრო 09:30 – დასრ.დრო 12:30
    დილის სესია და ¼1/4 ფინალია
    ავთანდილ ჭრიკიშვილი 81 კგ
    დაწყ.დრო 14:00 – დასრ.დრო 16:50
    რეპეშაჟი, 1/2 და ფინალი

    მონაწილეობენ

    ვარლამ ლიპარტელიანი 90 კგ
    დაწყ.დრო 09:30 – დასრ.დრო 12:30
    დილის სესია და ¼1/4 ფინალი
    ვარლამ ლიპარტელიანი 90 კგ
    დაწყ.დრო 14:00 – დასრ.დრო 16:50
    რეპეშაჟი, 1/2 და ფინალი

    მონაწილეობენ

    ლევან ჟორჟოლიანი 100 კგ
    დაწყ.დრო 09:30 – დასრ.დრო 12:30
    დილის სესია და 1/4 ფინალია
    ლევან ჟორჟოლიანი 100 კგ
    დაწყ.დრო 14:00 – დასრ.დრო 16:50
    რეპეშაჟი, 1/2 და ფინალი

    მონაწილეობენ

    ადამ ოქრუაშვილი 100 კგ
    დაწყ.დრო 09:30 – დასრ.დრო 12:30
    დილის სესია და 1/4 ფინალია
    ადამ ოქრუაშვილი 100 კგ
    დაწყ.დრო 14:00 – დასრ.დრო 16:50
    რეპეშაჟი, 1/2 და ფინალი
  • თავისუფალი ჭიდაობა

    მონაწილეობენ

    დავით ხუციშვილი 74 კგ
    დაწყ.დრო 17:45 – დასრ.დრო 20:15
    დავით ხუციშვილი 74 კგ
    დაწყ.დრო 13:00 - დასრ.დრო 15:45
    ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი 55 კგ
    დაწყ.დრო 13:00 - დასრ.დრო 15:45
    ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი 55 კგ
    დაწყ.დრო 17:45 – დასრ.დრო 20:15

    მონაწილეობენ

    დავით მოძმანაშვილი 120 კგ
    დაწყ.დრო 17:45 – დასრ.დრო 20:15
    დავით მარსაგიშვილი 84 კგ
    დაწყ.დრო 17:45 – დასრ.დრო 20:15
    დაწყ.დრო 13:00 - დასრ.დრო 15:45
    მალხაზ ზარქუა 60 კგ
    დაწყ.დრო 17:45 – დასრ.დრო 20:15
    დაწყ.დრო 13:00 - დასრ.დრო 15:45

    მონაწილეობენ

    გიორგი გოგშელიძე 96 კგ
    დაწყ.დრო 12:45 – დასრ.რო 15:15
    რეპეშაჟი, ფინალი
    გიორგი გოგშელიძე 96 კგ
    დაწყ.დრო 08:30 - დასრ.დრო 11:15
    კვალიფიკაცია,1/8 ფინალი,1/4 ფინალი,1/2
    ოთარ თუშიშვილი 66 კგ
    დაწყ.დრო 12:45 – დასრ.რო 15:15
    რეპეშაჟი, ფინალი
    ოთარ თუშიშვილი 66 კგ
    დაწყ.დრო 08:30 - დასრ.დრო 11:15
    კვალიფიკაცია,1/8 ფინალი,1/4 ფინალი,1/2 ფინალი
  • მძლეოსნობა

    მონაწილეობენ

    დავით ილარიანი
    დაწყ.დრო 10:10 – დასრ.დრო 10:20
    I რაუნდი

    მონაწილეობენ

    დავით ილარიანი
    დაწყ.დრო 19:15 – დასრ.დრო 21:20
    ნახევარფინალი

    მონაწილეობენ

    მატიეშ როსიევიჩი
    დაწყ.დრო 09:00 – დასრ.დრო 13:20
    50 კმ სპორტული სიარული
  • ველოსპოსრტი

    მონაწილეობენ

    გიორგი ნადირაძე
    დაწყ.დრო 10:00 – დასრ.დრო 16:15
    საგზატკეცილო რბოლა
  • ტყვიის სროლა

    მონაწილეობენ

    ნინო სალუქვაძე
    დაწყ.დრო 09:00 - დასრ.დრო 10:15
    პნევმატური იარაღი (10მ) – კვალიფიკაცია
    ნინო სალუქვაძე
    დაწყ.დრო 11:45 დასრ.დრო 12:25
    პტევმატური იარაღი (10მ) – ფინალი

    მონაწილეობენ

    ნინო სალუქვაძე
    დაწყ.დრო 09:00 - დასრ.დრო 14:00
    სპორტული პისტოლეტი (25მ) – კვალიფიკაცია
    ნინო სალუქვაძე
    დაწყ.დრო 15:30 - დასრ.დრო 16:00
    სპორტული პისტოლეტი (25მ) – ფინალი
  • ჩოგბურთი

    მონაწილეობენ

    ანა ტატიშვილი
    დაწყ.დრო 12:00
    ერთეულთა თანრიგი -¼ნახევარფინალი

    მონაწილეობენ

    ანა ტატიშვილი
    დაწყ.დრო 11:30
    ერთეულთა თანრიგი -¼ნახევარფინალი
    ანა ტატიშვილი, მარგალიტა ჩახნაშვილი (წყვილები)
    დაწყ. დრო 11:30
    ნახევარფინალი

    მონაწილეობენ

    ანა ტატიშვილი
    დაწყ.დრო 11:30
    ერთეულთა თანრიგი III წრე

    მონაწილეობენ

    ანა ტატიშვილი, მარგალიტა ჩახნაშვილი (წყვილები)
    დაწყ.დრო 11:30
    წყვილები – მეოთხედფინალი

    მონაწილეობენ

    ანა ტატიშვილი
    დაწყ.დრო 11:30
    ერთეულთა თანრიგი II წრე
    ანა ტატიშვილი, მარგალიტა ჩახნაშვილი (წყვილები)
    დაწყ.დრო 11:30
    წყვილები – II წრე

    მონაწილეობენ

    ანა ტატიშვილი
    დაწყ.დრო 11:30
    ერთეულთა თანრიგი II წრე
    ანა ტატიშვილი, მარგალიტა ჩახნაშვილი (წყვილები)
    დაწყ.დრო 11:30
    წყვილები – II წრე

    მონაწილეობენ

    ანა ტატიშვილი
    დაწყ.დრო 12:00
    ერთეულთა თანრიგი - ფინალი

    მონაწილეობენ

    ანა ტატიშვილი, მარგალიტა ჩახნაშვილი (წყვილები)
    დაწყ.დრო 12:00
    ფინალი
  • სიგრძეზე ხტომა

    მონაწილეობენ

    ბოლესლავ სხირტლაძე
    დაწყ.დრო 19:40 - დასრ.დრო 20:00
    კვალიფიკაცია A და B ჯგუფები

    მონაწილეობენ

    ბოლესლავ სხირტლაძე
    დაწყ.დრო 19:50 – დასრ.დრო 20:05
    ფინალი

    მონაწილეობენ

    მაიკო გოგოლაძე
    დაწყ.დრო 19:00 – დასრ.დრო 19:15
    კვალიფიკაცია – A ჯგუფი

    მონაწილეობენ

    მაიკო გოგოლაძე
    დაწყ.დრო 20:00 – დასრ.რო 20:10
    ფინალი
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

ახალი ამბები

იხილე ყველა
თომას ბახის თქმით, 2020 წლის ოლიმპიური თამაშები სრულიად თავისუფალი უნდა იყოს დოპინგისგან

11 დეკემბერი 2019

საერთაშორისო ოლიმპიური კომიტეტის (IOC) პრეზიდენტმა თომას ბახმა გაეროს გენერალური ასამბლეის სხდომაზე განაცხადა, რომ IOC ყველა ღონეს ხმარობს, რათა ტოკიოს 2020 წლის ოლიმპიური თამაშები სრულიად თავისუფალი იყოს დოპინგისგან

რუსეთისთვის დაწესებული სანქციების CAS-ში გასაჩივრების შემთხვევაში, განაჩენი განსხვავებული არ იქნება

11 დეკემბერი 2019

მსოფლიოს ანტისადოპინგო სააგენტოს (WADA) აღმასრულებელმა საბჭომ სააგენტოს შესაბამისობის კომიტეტის (CRC) რჩევები ერთხმად მიიღო და რუსეთის სპორტსმენებს საერთაშორისო ასპარეზობებში, მათ შორის ოლიმპიურ თამაშებზე და მსოფლიო ჩემპიონატებზე  გამოსვლა 4 წლით აუკრძალა

ოლიმპიურ მუზეუმს მე-16 საჯარო სკოლის მოსწავლეები ესტუმრნენ

09 დეკემბერი 2019

საქართველოს ოლიმპიურ მუზეუმს თბილისის მე-16  საჯარო სკოლის  მოსწავლეები ესტუმრნენ. მათ მუზეუმში სეოკ-ის პირველმა ვიცე-პრეზიდენტმა ელგუჯა ბერიშვილმა უმასპინძლა

,,რიო 2016" - შედეგები

ოლიმპიური თამაშები

იხილე ყველა

2020 წლის სპორტული კალენდარი